Iton Logo
UA
RU

Як ефективно автоматизувати бізнес: 5 порад

Якщо ви вирішили автоматизувати свій бізнес, важливо все добре продумати. Але з чого почати? Як переконатись, що автоматизація не нашкодить робочим процесам? Сьогодні ми зібрали 5 порад, які допоможуть ефективно автоматизувати бізнес.

Поговоріть з командою про автоматизацію

Для когось це очевидна порада, а хтось здивується, чому потрібно говорити з працівниками. Однак, це важливо, оскільки на даному етапі ви ділитесь своїм баченням щодо очікуваного результату.

Крім цього, саме вашій команді доведеться працювати з новими інструментами, тому важливо переконати їх у позитивному впливі автоматизації на роботу. Наприклад, можете розповісти про те, як це дозволить їм зекономити час та не виконувати одноманітну роботу вручну.

Автоматизуйте послідовно

Автоматизація процесів може змінити підхід до обробки майбутніх запитів. Щоб це пішло на користь бізнесу, використовуйте обраний інструмент правильно. В цьому допоможе поетапна автоматизація, яка поступово охоплюватиме все більше бізнес-процесів.

Налаштовуйте робочі процеси правильно

Якщо віртуальна модель робочого процесу суттєво відрізняється від тої, до якої ви звикли, на початку це може значно ускладнити роботу. Тому переконайтесь, що задачі у системі відповідають вимогам для їх виконання. 

Продумайте, як автоматизувати процеси

Автоматизація бізнес-процесів повинна бути легкою для кожного співробітника в вашій команді, незалежно від їх технічних навичок. 

Уявімо, що ви збираєтеся автоматизувати появу нових клієнтів. Для цього потрібно заповнити персональні дані людини – ім’я, email, номер телефону тощо. При автоматизації даних кроків ви повинні переконатися, у формі є всі необхідні поля для заповнення важливої ​​інформації. Таким чином працівники із будь-яким рівнем володіння ПК зможуть інтуїтивно зрозуміти, як користуватись новою системою. 

Пам’ятайте про безпеку конфіденційних даних 

Обов’язково зверніть увагу на те, доступ до яких даних є у інших користувачів. Наприклад, інформація щодо затвердження бюджету є конфіденційною і її не повинні бачити всі працівники, тоді як інформація щодо наявності товару на складі може бути загальнодоступною. 

Поділитися: